Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

15 stycznia 2021
Inspiracją do tego wpisu stała się dla mnie dyskusja pod pytaniem dziewczyny, która niedawno
06 grudnia 2020
Niech mi ktoś powie, że nie dożyliśmy dziwnych czasów w dziwnym świecie, nooo może

Obserwuj Kasjerkę

Spod Lady

na Facebook'u

Obserwuj stronę

Spod Lady

na Facebook'u

Dołącz do grupy

Spod Lady

na Facebook'u

Świat widziany spod lady marketu: Biedronka, Lidl, Tesco, Dino, Lewiatan, Stokrotka, Carrefour, Castorama, Intermarche, Kaufland, Żabka

Strona Spod Lady

POWRÓT

Nie wiem jakie macie poglądy na temat pandemii i noszenia maseczek. Jak to się mówi, ilu ludzi tyle poglądów. A w tej kwestii domysłów i najróżniejszych, także spiskowych, teorii nie brakuje.
I w porządku, każdy może mieć swoje zdanie i każdy może mieć swoje poglądy. Nawet najdziwniejsze. Ale przecież nikogo takie przekonania nie zwalniają od przestrzegania prawa. I tutaj mogłaby być postawiona przysłowiowa kropka nad 'i', gdyby nie jeden szczegół.
Prawo, które nam wszystkim nakazuje noszenie tych maseczek w miejscach publicznych, prawo, które sklepom, nakazuje egzekwowanie, by klienci nosili maseczki nie jest właściwie prawem. Jest zaleceniem.
Każdy kasjer stoi więc między młotem, a kowadłem i to na wielu polach.
Od przełożonych dostaje polecenie, by nosić maseczkę i upominać klientów, by też je nosili ... ups ... jakim prawem kasjer ma być tym, kto stoi na straży wypełniania tego obowiązku? Kasjer ma kasować, tym się zajmuje, a nie pilnowaniem kto założył, a kto nie ubrał maseczki. To może za chwilę kasjer będzie także kontrolował kto płaci , a kto nie płaci abonament RTV? Absurd? Tak, ale przez ten absurd kasjerka równie dobrze może zostać ukarana za to, że obsłuży klienta bez maseczki, jak i za to, że go nie obsłuży ...
Wszyscy już wiemy, kasjerka, która miała zapłacić 100 zł kary została uniewinniona i super! Ale co za pomysł, by w ogóle pociągać ją do jakiejkolwiek odpowiedzialności?
Żadna kasjerka, w żadnym sklepie takich decyzji nie podejmuje sama, nie ma takich uprawnień, to nie leży w jej gestii i nie należy do zakresu jej obowiązków. A nadrzędnym obowiązkiem pracownika-kasjera jest: wykonywać polecenia przełożonego.
W dużych sieciach nie kończy się to na przełożonym danej zmiany, on też ma nad sobą kierownika, a kierownik wyższego rangą kierownika, dyrektora, zarząd, właściciela ... ile musi paść tych wydanych poleceń, zanim dotrze ono do kasjerki, która się do niego zastosuje? A przed sąd kto jest wzywany? Kasjerka. Absurd.


Nie jestem ani lekarzem, ani wirusologiem, ani żadnym znawcą prawa. Jestem zwyczajną kasjerką z marketu, kasjerką, która zwyczajnie chce pracować. Pracować nie będąc narażona ani na mandaty za brak maseczki, ani na szyderstwa, że maseczkę nosi, skoro takie są polecenia służbowe. Pracować, a nie być narażona na zarzuty, że nie dba o swoje i klientów życie i zdrowie, bo KTOŚ INNY nie nosi maseczki! Przecież każdy jest dorosły i odpowiada za siebie!  Pracować nie martwiąc się, że jak obsłuży kogoś bez maseczki to 'oberwie' od przełożonego, a jak nie obsłuży to będzie miała do czynienia jeśli nie z sądem, to z Policją, a jak nie z Policją to z manifestującymi AKTYWISTAMI chcącymi zabłysnąć i pokazać się światu kosztem jej stresu i zszarganych nerwów. Absurd? Tak!
W takiej właśnie absurdalnej rzeczywistości żyjemy i pracujemy, bo ktoś nie chciał postawić przysłowiowej kropki nad "i" i zafundował nam takie pół-prawo, A jednak jak mógłby zafundować nam inne, skoro wcześniej sam z noszenia maseczek szydził i tłumaczył, że jest nieskuteczne. Skoro nieskuteczne, to pytam,  po co w ogóle nakazane? A jeśli skuteczne, to dlaczego tak absurdalnie, bezmyślnie wprowadzone, że teraz każdy może sobie zamanifestować, że jego wolność jest większą wolnością od wolności pozostałych ?
Czy tylko kasjerka widzi takie absurdy?
Czy tylko kasjerka zadaje sobie te wszystkie pytania?

 

Jeśli chcesz skomentować na facebooku albo przekazać artykuł znajomym zapraszam prosto do postu na @Spod Lady o tutaj -->  https://www.facebook.com/stronaspodlady/posts/173114047708452

 

Absurdy i dylematy wokół maseczki
16 września 2020

Zamaskowane absurdy

15 stycznia 2021
Inspiracją do tego wpisu stała się dla mnie dyskusja pod pytaniem dziewczyny, która niedawno
06 grudnia 2020
Niech mi ktoś powie, że nie dożyliśmy dziwnych czasów w dziwnym świecie, nooo może
05 listopada 2020
Zamykane są cmentarze. Zamykane są knajpy. Zamykane są sklepiki w galeriach. Zamykane są kina.

Aktualności / BLOG

"Klienci nie są najważniejsi. Pracownicy są najważniejsi. Jeśli zadbasz o swoich pracowników, oni zatroszczą się o klientów."    -Richard Branson-