Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

15 stycznia 2021
Inspiracją do tego wpisu stała się dla mnie dyskusja pod pytaniem dziewczyny, która niedawno
06 grudnia 2020
Niech mi ktoś powie, że nie dożyliśmy dziwnych czasów w dziwnym świecie, nooo może

Obserwuj Kasjerkę

Spod Lady

na Facebook'u

Obserwuj stronę

Spod Lady

na Facebook'u

Dołącz do grupy

Spod Lady

na Facebook'u

Świat widziany spod lady marketu: Biedronka, Lidl, Tesco, Dino, Lewiatan, Stokrotka, Carrefour, Castorama, Intermarche, Kaufland, Żabka

Strona Spod Lady

POWRÓT

 

Temat maseczek wraca jak bumerang.
 

Kiedy zniesiono nakaz noszenia masek w każdej przestrzeni publicznej wszyscy poczuliśmy się wolni, bez nich można było w końcu złapać swobodnie oddech.

 

Wiele osób przestało korzystać z masek także w sklepach, marketach i innych pomieszczeniach publicznych.

Uznaliśmy, że nie są już potrzebne. Przestaliśmy wierzyć w ich ochronę. Zaczęliśmy mieć wątpliwości, czy nie przyniosą więcej złego niż dobrego ...

 

Spora część społeczeństwa powołuje się na to, że osoby mające problemy z oddychaniem nie muszą zakładać masek i nie są zobowiązane przedstawiać żadnego zaświadczenia, że jest tak faktycznie.

 

Tymczasem coraz częściej w sklepach zdarzają się kontrole.
Przychodzi Policja lub Policja z Sanepidem, zarządzają zamknięcie sklepu i kontrolują wszystkich obecnych na sali sprzedaży.
 

Budzi to wiele kontrowersji. Wszystkie wprowadzane przez rząd obostrzenia mają przecież charakter zaleceń, a nie obowiązującego prawa. Poza tym, skoro nie trzeba przedstawiać zaświadczenia jakim prawem ma być wystawiony taki mandat? I to nie mały, bo w wysokości aż 500 zł! Takie pieniądze nie leżą na ulicy!
Szczególne oburzenie i poczucie niesprawiedliwości wywołuje fakt, że za nie noszenie maseczki mandat nakładany jest na klienta ( 500 zł), ale i na sklep (5000 zł!), a właściwie na osobę prowadzącą zmianę, zarządzającą na danej zmianie za to, że taki niezamaskowany klient robi  w sklepie zakupy, przebywa na terenie obiektu. 

Ale jakie prawo ma kasjerka, czy nawet kierownik sklepu, żeby kontrolować klienta i wymuszać ubieranie maseczki? Co może obsługa sklepu? Zwrócić uwagę? Grzecznie poprosić? A jak ktoś się nie dostosuje, to co mu zrobi? Ano nic, może natomiast na kilka miesięcy stracić środki na utrzymanie rodziny, by zafundować komuś 10 wakacyjnych bonów. Dlaczego? Bo tak. I już. 
Pomijając, że samo wystawianie mandatów może wydawać się kwestią sporną, to wystawianie go jednej osobie za przewinienie drugiej pozbawione jest całkowicie sensu.

Pracownicy sklepów donoszą jednak, ze tak właśnie się dzieje i że nie ma tłumaczenia, bo kto będzie dyskutował z SANEPIDEM. 

 

Wszystkie rządowe plusy, tarcze, wakacyjne bony potrzebują sfinansowania. Nie wystarczy, że z naszych podatków, teraz jeszcze z mandatów za coś, za co wystarczyłoby udzielić ludziom pouczenia i upomnienia, ale po co stosować takie łagodne środki perswazji, jak można wyciągnąć armaty i walić z nich w bezbronnych, często przez pandemię pozbawionych pracy ludzi.

 

Masz obniżoną wypłatę z powodu pandemii?  Myślisz, że masz problem? Poczekaj, aż dostaniesz sowity mandat za to, że wchodząc do sklepu zapomniałeś jakiejś szmatki założyć na brodę... Wyskoczysz z kasy ... i cyk jeden, bon wakacyjny dla Jessiki już będzie sfinansowany. 
Niech dziewczyna rozerwie się nad morzem ze swoimi bąbelkami, w końcu zazna jakiejś odmiany, bo ile można siedzieć na tyłku i czekać na ten zasiłek ...

 

Nawet jeśli nie wierzycie w ich skuteczność i ochronę, bo jak wierzyć, kiedy sam MINISTER ZDROWIA nie wierzy, a wręcz wyśmiewa noszenie maseczek, zakładajcie w sklepach te szmatki, bo nie wiecie kiedy ktoś nadgorliwy i uczynny wykona telefon do przyjaciela, podjadą i ucieszą się z tak łatwo wyrwanych od ludzi, ich ciężko zarobionych pieniędzy. A po co? 

Pamiętajmy też, że oprócz maseczek do wyboru mamy jeszcze przyłbice, może one okażą się dla kogoś bardziej komfortowym rozwiązaniem? 
 


 

Lepiej założyć w sklepie, niż zapłacić mandat
22 czerwca 2020

Maseczki znowu w akcji 

15 stycznia 2021
Inspiracją do tego wpisu stała się dla mnie dyskusja pod pytaniem dziewczyny, która niedawno
06 grudnia 2020
Niech mi ktoś powie, że nie dożyliśmy dziwnych czasów w dziwnym świecie, nooo może
05 listopada 2020
Zamykane są cmentarze. Zamykane są knajpy. Zamykane są sklepiki w galeriach. Zamykane są kina.

Aktualności / BLOG

"Klienci nie są najważniejsi. Pracownicy są najważniejsi. Jeśli zadbasz o swoich pracowników, oni zatroszczą się o klientów."    -Richard Branson-