Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

15 stycznia 2021
Inspiracją do tego wpisu stała się dla mnie dyskusja pod pytaniem dziewczyny, która niedawno
06 grudnia 2020
Niech mi ktoś powie, że nie dożyliśmy dziwnych czasów w dziwnym świecie, nooo może

Obserwuj Kasjerkę

Spod Lady

na Facebook'u

Obserwuj stronę

Spod Lady

na Facebook'u

Dołącz do grupy

Spod Lady

na Facebook'u

Świat widziany spod lady marketu: Biedronka, Lidl, Tesco, Dino, Lewiatan, Stokrotka, Carrefour, Castorama, Intermarche, Kaufland, Żabka

Strona Spod Lady

POWRÓT

Nie wiem jak jest w innych marketach, w moim to jest dramat.
Odkąd zaczęłam pracę regularnie te same ‘twarze’ o ile na tych zniszczonych alkoholem obliczach można jeszcze je rozpoznać, snują się w koło sklepu i żebrzą o złotówkę, bo brakuje do puszki piwa czy flaszki amareny.

 

Każdego dnia mówię takiemu, że nie sprzedam mu alkoholu, a on wraca każdego dnia licząc że zmieniłam zdanie, a może licząc, że mnie nie zastanie, że go nie zauważę, albo na jeszcze inną szczęśliwą dla niego okoliczność. Nie zauważyć jest naprawdę trudno, bo choćby stał w kolejce tłum klientów i faktycznie przejść za nimi niezauważonym nie byłoby żadnym wyczynem, to niestety zapachu jaki się unosi wokół takiego jegomościa nie da się ukryć za ścianą ludzi, ta wyjątkowa aura zdradzi go wszędzie.

 

Pewnego razu taki klient, tym razem trzeźwy, chciał kupić piwo, nie wyglądał na wstawionego, więc ok, miał zapłacić 1.99, z  kieszeni wyciągnął klapiaki, naliczyłam 1.80, żeby już nie szukał i sobie poszedł inny klient dołożył te brakujące grosze, za co gość mu podziękował, że są jeszcze dobrzy ludzie na świecie, którzy rozumieją człowieka... że niby ja byłam taka pozbawiona wrażliwości i mu nie chciałam odpuścić tych brakujących groszy ...
Odpowiedziałam, że gdyby chodziło o chleb, to owszem, ale nie na alkohol... 

 

Innym typem są wynosiciele, prawdziwi fachowcy w swojej dziedzinie. Wchodzą, biorą i zanim drzwi się zasuną już ich nie ma. W ten sposób znikają przeważnie Milka Tofifee, Rafaello, Scickers, Miky Way, Ptasie mleczko, Merci, po prostu  drogie słodycze, na które mają stałych odbiorców .

 

Są też tacy, co uważają, że jak kraść to miliony. Tymi milionami dla nich są oczywiście alkohole z najwyższej półki. Obserwują nas, wiedzą kiedy przyjść i nie natknąć się na kogoś, kto im przeszkodzi. A nawet jeśli ktoś ich przyłapie, to grzecznie oddają towar i wychodzą tylko po to, by po 5 min być z powrotem i podjąć kolejną próbę, cóż za determinacja. Czasami mam wrażenie, że dla nich to sport, taka gra, kto kogo upilnuje i kto kogo wykiwa. Są w tym świetni, bo nie mają nic innego do roboty, a kto z nas może sobie pozwolić na stanie przez całą zmianę przy drzwiach i pilnowanie, czy jakiś antyklient znowu się nie pojawi.

A pojawi się, bo dla nich to czysty zysk. Dla nas czyste utrapienie ... 

 

Ciekawe jest, że ludzie praktycznie nie reagują, ale w sumie jak mieliby zareagować? 

 

 

 

 


 

 

Jest rozwiązanie, pomagając sobie pomożesz też innym.
15 lipca 2020

Klienci od zadań specjalnych?

15 stycznia 2021
Inspiracją do tego wpisu stała się dla mnie dyskusja pod pytaniem dziewczyny, która niedawno
06 grudnia 2020
Niech mi ktoś powie, że nie dożyliśmy dziwnych czasów w dziwnym świecie, nooo może
05 listopada 2020
Zamykane są cmentarze. Zamykane są knajpy. Zamykane są sklepiki w galeriach. Zamykane są kina.

Aktualności / BLOG

"Klienci nie są najważniejsi. Pracownicy są najważniejsi. Jeśli zadbasz o swoich pracowników, oni zatroszczą się o klientów."    -Richard Branson-