Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

15 stycznia 2021
Inspiracją do tego wpisu stała się dla mnie dyskusja pod pytaniem dziewczyny, która niedawno
06 grudnia 2020
Niech mi ktoś powie, że nie dożyliśmy dziwnych czasów w dziwnym świecie, nooo może

Obserwuj Kasjerkę

Spod Lady

na Facebook'u

Obserwuj stronę

Spod Lady

na Facebook'u

Dołącz do grupy

Spod Lady

na Facebook'u

Świat widziany spod lady marketu: Biedronka, Lidl, Tesco, Dino, Lewiatan, Stokrotka, Carrefour, Castorama, Intermarche, Kaufland, Żabka

Strona Spod Lady

POWRÓT

Niech mi ktoś powie, że nie dożyliśmy dziwnych czasów w dziwnym świecie, nooo może nie tyle w dziwnym świecie, co w dziwnym, dziwnym, bardzo dziwnym kraju, kraju, w którym zarodek to człowiek, którego prawa i dobro muszą być chronione za wszelką cenę i są ważniejsze od dobra i praw matki i całej istniejącej już rodziny. Ale ... kiedy ten zarodek pojawi się już na świecie przestaje interesować kogokolwiek poza jego mamą i tatą. Jeśli jest chorym dzieckiem, to mama z tatą muszą żebrać o środki na jego leczenie i rehabilitację. A jeśli dziecko będzie miało pecha i wpadnie w oko i łapy księdza dobrodzieja? Ten może robić z nim co tylko zechce i nikogo to nie będzie oburzać. Nikogo. A zwłaszcza ministra sprawiedliwości słuchającego, że cóż... to nic, że ksiądz zgrzeszył... No zgrzeszył... A kto nie ma pokus? A ten, który księdza pedofila osłaniał i został za to pozbawiony stanowiska został ogłoszony MĘCZENNIKIEM. Tak. męczennikiem mediów. Media to zrobiły. To, że ktoś krzywdził dziecko, to nic, to tylko grzech, a kto nie ma pokus, to, że ktoś dbał, by krzywdzenie nie wyszło na jaw i stał po stronie oprawcy a nie ofiary, to nic, trzeba przecież dbać o wizerunek facetów w sukienkach. Dopiero to, że ktoś ośmielił się o tym powiedzieć głośno! Nooo to jest zbrodnia! Zbrodnia czyniąca oprawcę męczennikiem! Niech mi ktoś powie, że w tym kraju wszystko nie jest postawione na głowie!

 

Pandemia. Pozamykane urzędy, w których załatwić coś - graniczy z cudem. Pozamykane przychodnie, lekarze przyjmują zdalnie bojąc się zakażenia. Pozamykane szkoły, bo dzieci mogą przecież uczyć się same, Pozamykane restauracje, walczące resztką sił o przetrwanie. Pozamykane galerie. Pozamykane, by ograniczać rozprzestrzenianie się wirusa. Ok. 

A MARKETY? MARKETY OTWARTE NAWET CAŁE DOBY 7 DNI W TYGODNIU! Markety - jedyne miejsce, które wirus omija, do którego wirus nie ma wstępu. Zamieszkajmy wszyscy w marketach! Nie będziemy musieli się szczepić.

 

Na święta można zaprosić do własnego domu ile? 5 osób? 5! A do marketu mogą wchodzić i stać sobie niemal na głowach tłumy. I wszystko w majestacie naszego prawa, które nawet nie jest prawem, tylko rozporządzeniem, zaleceniem, egzekwowanym mandatami zaleceniem. 

 

Dziwne czasy. Dziwny świat. Dziwny kraj. A my w nim.

Trzymajmy się. 

W ten przedświąteczny, trudny czas niech i moc, i życzliwość i uprzejmość, i wyrozumiałość, i wzajemny szacunek będą z nami. Pomimo absurdów, które nas otaczają. Nie traćmy głowy i serca, jak ten dziwny czas, świat i kraj w którym żyjemy.

 

Maszyna w alejce marketu, ustąpisz pierwszeństwo przejazdu?
06 grudnia 2020

Dziwny ten świat

15 stycznia 2021
Inspiracją do tego wpisu stała się dla mnie dyskusja pod pytaniem dziewczyny, która niedawno
06 grudnia 2020
Niech mi ktoś powie, że nie dożyliśmy dziwnych czasów w dziwnym świecie, nooo może
05 listopada 2020
Zamykane są cmentarze. Zamykane są knajpy. Zamykane są sklepiki w galeriach. Zamykane są kina.

Aktualności / BLOG

"Klienci nie są najważniejsi. Pracownicy są najważniejsi. Jeśli zadbasz o swoich pracowników, oni zatroszczą się o klientów."    -Richard Branson-