Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

15 stycznia 2021
Inspiracją do tego wpisu stała się dla mnie dyskusja pod pytaniem dziewczyny, która niedawno
06 grudnia 2020
Niech mi ktoś powie, że nie dożyliśmy dziwnych czasów w dziwnym świecie, nooo może

Obserwuj Kasjerkę

Spod Lady

na Facebook'u

Obserwuj stronę

Spod Lady

na Facebook'u

Dołącz do grupy

Spod Lady

na Facebook'u

Świat widziany spod lady marketu: Biedronka, Lidl, Tesco, Dino, Lewiatan, Stokrotka, Carrefour, Castorama, Intermarche, Kaufland, Żabka

Strona Spod Lady

POWRÓT

Było już  o Seniorach w markecie teraz kilka słów o Ciężarnych w markecie.

Myślę, że problem jest poważny.


Klienci nie mają zwyczaju ustępowania miejsca w kolejce przyszłej mamie.
Prędzej zaproponują: „pójdzie pan przede mną” gościowi z butelką amareny, kustosza, czy innego procentowego trunku, niż ciężarnej kobiecie. Takiego kiepsko pachnącego faceta przepuszczą, by mieć z nim jak najkrótszy kontakt, by już sobie poszedł i nie psuł innym powietrza, a pani w ciąży? Nie drażni niczyich zmysłów, więc może sobie postać.
-Ciąża, to nie choroba.
-Nikt jej nie kazał zachodzić w ciążę
-Umiała zajść w ciążę to i w kolejce niech umie postać
-Chce się brać 500+ ale w kolejce postać to już się nie chce
To tylko kilka postaw, z którymi musi zmierzyć się w kolejce kobieta w ciąży. 

 

Kasjerzy, jeśli dostrzegą ciężarną osobę, proszą by przeszła prosto do kasy. Nie stanowi to problemu, gdy jest to dopiero otwierana kasa, wtedy kasjer ma szansę dopilnować, by inne osoby przepuściły panią.
Nie jest to jednak tak proste, gdy kasa jest już czynna i klienci mają już powykładane na taśmę swoje zakupy.
Jeśli ma kilka rzeczy do kupienia, spoko, przejdzie z nimi do przodu, ale co w sytuacji, gdy ma pełen wózek, a lada jest już zapełniona produktami klientów, którzy stali przed panią?

Jeśli jest wolna sąsiednia kasa, można poprosić, by przeszła między kasami i podawała produkty, na które nie ma miejsca na taśmie, nie jest to zbyt komfortowe, ale pozwala obsłużyć kobietę w krótkim czasie.
Można też poprosić koleżankę, by otworzyła kasę specjalnie dla tej pani.
Byłoby to najlepsze rozwiązanie, gdyby nie fakt, że czasem krócej trwa dojście do już otwartej kasy, niż doczekanie się na przyjście drugiej kasjerki, ponieważ robiąc coś na sklepie widzi, że nie ma takiej kolejki, by otwierać drugą kasę, więc przekonana o pomyłce dalej robi swoje, gdyż towar na półkę sam nie chce wskakiwać, pieczywo nie chce samo się wypiekać, a podłoga nie ma funkcji automatycznego czyszczenia.

 

Z mojego doświadczenia wynika też, że w czasie wzmożonego ruchu nie jest łatwo kasjerce siedzącej za kasą zauważyć, że między klientami jest kobieta w ciąży. Widok zasłania lada, zasłaniają inni klienci oraz pełne wózki, które mają przed sobą.
Zdaję sobie sprawę, że niezręcznie jest prosić innych klientów:
- "Przepuści mnie pan/pani?"
Dlatego kobiety przeważnie stoją i czekają na swoją kolej.
Chciałabym zaproponować im inne rozwiązanie, po prostu podejdźcie do kasjerki i poproście o obsłużenie poza kolejnością.
Możecie podejść też do kasjerki pracującej na sklepie i poprosić o pomoc. Wtedy albo zapewni Wam dojście do kasy poza kolejnością, albo sama otworzy dla Was osobną kasę.

To naprawdę nie jest tak, że kasjerki nie chcą was obsłużyć poza kolejnością, bo mówiąc kolokwialnie 'mają na was wywalone', przeciwnie, chętnie służymy pomocą w takiej sytuacji, więc zgłaszajcie się po nią nie czekając, czy ktoś was zauważy i sam zaproponuje pierwszeństwo w zakupach.
Mając nawet najlepsze chęci, w takim młynie, jaki czasem panuje w markecie, nie wszystko da się w porę wychwycić, zauważyć i odpowiednio zareagować, ale proszę, nie zakładajcie, że wynika to ze złej woli kasjera lub znieczulicy, której ulega. Kasjer też człowiek, też ma prawo czegoś nie dostrzec, wystarczy poprosić, a na pewno w tej sprawie zareaguje jak należy.
Czasami kasjerka sama nie reaguje, bo nie jest pewna, czy kobieta jest w ciąży, czy po prostu ma taką sylwetkę. Nie chce przecież popełnić gafy, ani nikogo urazić mówiąc:
- " Pani w ciąży proszę bez kolejki."
i usłyszeć pełną urazy i oburzenia odpowiedź:
-"Ależ ja wcale nie jestem w ciąży!!!"
Mogłoby zrobić się po obu stronach lady nieco niezręcznie...

poza kolejnością, w ciąży, zakupy
18 maja 2020

Czy łatwo kobiecie w ciąży zrobić zakupy bez kolejki? 

15 stycznia 2021
Inspiracją do tego wpisu stała się dla mnie dyskusja pod pytaniem dziewczyny, która niedawno
06 grudnia 2020
Niech mi ktoś powie, że nie dożyliśmy dziwnych czasów w dziwnym świecie, nooo może
05 listopada 2020
Zamykane są cmentarze. Zamykane są knajpy. Zamykane są sklepiki w galeriach. Zamykane są kina.

Aktualności / BLOG

"Klienci nie są najważniejsi. Pracownicy są najważniejsi. Jeśli zadbasz o swoich pracowników, oni zatroszczą się o klientów."    -Richard Branson-